RDdřevo | Pasivní stavba v difuzně otevřené konstrukci.
2061
post-template-default,single,single-post,postid-2061,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Pasivní stavba v difuzně otevřené konstrukci.

22 Bře Pasivní stavba v difuzně otevřené konstrukci.

Provedení difuzně otevřených staveb ruku v ruce s požadavkem na pasivní dům je ovlivněno dostupností určitých konstrukčních materiálů ve skladbě s nabídkou dalších materiálů na trhu stavebních hmot. Pokud se zákazník oprostil od zažitých stereotypů výstavby, tak následně záleží na dodržení a zvládnutí technologických postupů prováděcí firmou.

Při použitím dřevovláknitých desek, dřevité vlny, konopí nebo lnu; což jsou materiály s buněčnými strukturami, které umějí pracovat s kondenzující vlhkostí; docílíme bezpečné, difuzně otevřené skladby.

Výhody pasivního domu:

–    Vyšší komfort bydlení a života
–    Výrazně nižší náklady na vytápění
–    Stálý přísun čerstvého vzduchu
–    Absence průvanu vzduchu
–    Nadstandardní komfort tepelné pohody
–    Odpovídající tepelné klima v zimě i v létě

Bydlení v pasivním domě sebou nenese pouze úspory v nákladech na topení, ale i jistotu, že se můžete zbavit některých zdravotních problémů. Tím, že zařízení pracuje i v noci, dochází filtrováním vzduchu k odstranění prachu a nečistot.

Malé srovnání spotřeby tepla:

 Současná novostavba – disponuje klasickým vytápěním pomocí plynového kotle o vysokém výkonu, dům je větraný otevřením okna, konstrukce se pohybují na úrovni požadavků normy
–    potřeba tepla na vytápění [kWh/(m²a)] – 80 – 140

Pasivní dům – je vybaven řízeným větráním s rekuperací tepla, disponuje vynikajícími parametry tepelné izolace a velmi těsnou konstrukcí
–    potřeba tepla na vytápění [kWh/(m²a)] – méně než 15

Kvalitní pasivní, difuzně otevřený dům by měl, při dodržení všech postupů, odpovídat předepsaným parametrům prostřednictvím oficiální kontroly kvality.

Práce na pasivním domě pokročila. Dokončili jsme obložení pláště domu dřevovláknitými deskami. Dalším krokem bude montáž oken a následně lepidlo s perlinkou. Finální provedení celé fasády je ve stádiu jednání se zákazníkem. Domlouváme se na kombinaci smrkového obložení a venkovní, probarvené omítky.

 
Volba typu, velikosti a vlastní osazení oken u pasivního domu si prohlédněte zde →
Blowerdoor – měření průvzdušnosti stavby pasivního domu si prohlédněte zde →
 

 
Interiéry přízemí stavby si prohlédněte zde →
Interiéry podkroví stavby si prohlédněte zde →